Obchody 60-lecia i Zjazd Absolwentów KJiKA

20 maja 2023 r. w gmachu Wydziału Neofilologii UW przy ul. Dobrej 55 odbyły się uroczyste obchody 60-lecia istnienia studiów afrykanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach wydarzenia miał miejsce Zjazd Absolwentów Afrykanistyki.

Uczestników wydarzenia przywitała kierownik KJiKA dr hab. Beata Wójtowicz oraz w imieniu władz Wydziału Orientalistycznego dr Marta Widy-Behiesse – Prodziekan ds. Studenckich. Następnie odbyła się debata “Afryka: migracje myśli i uczuć” prowadzona przez prof. Hannę Rubinkowską-Anioł. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia dokumentujące historię afrykanistyki i rozmawialiśmy o ścieżkach afrykanistów, czyli o tym, jak studia afrykanistyczne wpłynęły na życie naszych absolwentów.

Bardzo dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom-afrykanistom!