Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Dla kandydatów

Katedra Języków i Kultur Afryki prowadzi nabór na studia I i II stopnia.

 

STUDIA I STOPNIA

Dzienne studia zawodowe pierwszego stopnia (3-letnie, licencjackie) z możliwością kontynuowania nauki na studiach magisterskich. Program studiów obejmuje rotacyjnie specjalizację w zakresie języka hausa (język używany w Nigerii i Nigrze), amharskiego (język używany w Etiopii) lub suahili (język używany w Afryce Wschodniej). Od pierwszego roku studiów studenci rozpoczynają także naukę drugiego języka afrykańskiego.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące procesu rekrutacji (zarówno na studia I jak i II stopnia), na które nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi, możesz przesłać je na adres: rekrutacja.orient@uw.edu.pl lub zadzwonić do Pełnomocnika Dziekana Wydziału Orientalistycznego ds. Rekrutacji (tel. +48 22 55 20 513).

Pytania dotyczące studiów afrykanistycznych możesz kierować bezpośrednio do opiekuna studentów afrykanistyki na adres: s.brakoniecka@uw.edu.pl.

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego profilu na facebooku.

 

STUDIA II STOPNIA

W roku akademickim 2022/2023 Katedra uruchamia nowy program dziennych studiów II stopnia “African Studies” w języku angielskim. Program studiów ma charakter interdyscyplinarny – obejmuje szerokie spektrum współczesnych zagadnień związanych ze studiami afrykanistycznymi ze szczególnym uwzględnieniem aspektów kulturowych, społecznych, historycznych oraz literatur afrykańskich. Studia obejmują także naukę języka:

– suahili, hausa lub amharskiego (rotacyjnie w ramach kursu dwuletniego) na poziomie podstawowym albo na poziomie zaawansowanym (dla studentów po afrykanistycznych studiach licencjackich).

Szczegółowe informacje na temat nowego kierunku studiów oraz zasad rekrutacji dostępne są w sekcji African Studies.

 

REJESTRACJA KANDYDATÓW

Rejestracja kandydatów na studia I i II stopnia odbywa się wyłącznie poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na studia I i II stopnia dostępne są na stronie www.rekrutacja.uw.edu.pl.

 

STUDIA DOKTORANCKIE

Od roku akademickiego 2019/20 kształcenie na studiach III stopnia odbywa się w ramach Szkół Doktorskich na UW.